21.07.2024

XVI Niedziela Zwykła

Odpust Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

Obchodzimy uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej.

Uroczystościom przewodniczy Misjonarz z Tanzanii ks. Grzegorz Drewniak.

Po każdej Mszy świętej przyjęcie do Szkaplerza, noszenie Szkaplerza jest wyznaniem wiary i prośbą o opiekę Matki Bożej.

Po Mszach zbiórka przed kościołem na potrzeby misyjne ks. Grzegorza.

Ogłoszenie Księdza Piotra  Koniecznego proboszcza z Hałcnowa:

w piątek we wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na lipcowe Hałcnowskie czuwanie. W sposób szczególny będziemy się modlić , aby nasze rodziny stawały się Domowym Kościołem, wspólnotami wiary i miłości. Modlitwom przewodniczyć będzie parafia św. Urbana z Hecznarowic i św. Marcina z Pisarzowic. Rozpoczęcie o 18.30.

W programie: Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej. Adoracja w ciszy i modlitwa zawierzenia. Msza święta o godz. 20.00. Spowiedź od godz. 18.00.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tym najbliższym hałcnowskim czuwaniu.

W tym tygodniu, 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców, modlimy się o bezpieczeństwo na naszych drogach.

Poświęcenie samochodów, motocykli w przyszłą niedzielę, przejazd z parkingów wokół kościoła, przy krzyżu misyjnym błogosławieństwo. Ofiara na środki transportu dla misjonarzy. Jest to coroczna akcja św. Krzysztof – Miva Polska.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła,  także za koszeniu trawy wokół kościoła.