Parafialna pielgrzymka dziękczynna  Włochy – Watykan

Parafialna pielgrzymka dziękczynna  Włochy – Watykan na jubileusz 50-lecia konsekracji kościoła w Pisarzowicach 24-30.09.2023 A.D.

„Zawsze sie radujcie, nieustannie się módlcie ! Za wszystko dziękujcie. Taka jest bowiem wola Boga w Chrystusie Jezusie względem was.”  1 Tes 5,16-18

W radości i wdzięczności nasza 52-osobowa grupa szczęśliwie wypełniła powyższe słowa podczas wspólnego pielgrzymowania do Włoch, gdzie centralnym momentem było uczestnictwo we Mszy Św. przy grobie św. Jana Pawła II, celebrowanej za parafian dziękczynnie przez ks. Andrzeja, który był naszym opiekunem duchowym, dbającym każdego dnia o wspólną modlitwę, Eucharystię.

Bogaty program tego błogosławionego czasu  umożliwił nam podziwianie piękna wielu miejsc, jak i doznania duchowe. Nawiedziliśmy w Padwie Bazylikę Św. Antoniego, w Wenecji modliliśmy się u Św. Marka. W Sienie przywitała nas Św. Katarzyna, w San Gimignano oddychaliśmy średniowieczną Toskanią, podziwiając idealnie zachowane freski i spacerując w rytmie Boskiej Komedii Dantego. Kolejne dwa dni to Rzym, całe bogactwo architektury sakralnej, Rzym antyczny, Rzym barokowy, Rzym …  – wieczne miasto. Watykan o świcie, jeszcze pusty plac przy Bazylice Św. Piotra.. zatłoczone metro, niezapomniane wrażenia. Wracając – jeszcze odwiedziny u Św. Franciszka i Św. Klary w Asyżu. 

Bogatsi o całą paletę doznań wzrokowych, smakowych, ogrom wiedzy przekazanej przez przewodników, zaopiekowani przez wspaniałą p. pilotkę i bezpiecznie dowiezieni przez panów kierowców wróciliśmy do Pisarzowic w późnych godzinach wieczornych, przepełnieni wdzięcznością, najpierw i najbardziej Panu Bogu, a także sobie nawzajem, mimo różnorodności wieku, temperamentów, zainteresowań, zmęczenia, trudu podróży, szczęśliwi i wdzięczni – jak ufam – pielgrzymi.

Podobne wpisy